top of page

VZTAHOVÝ KOUČINK

Vyhýbáte se ostatním? Cítíte se sami? Špatně se vám komunikuje? Ve vztahovém koučinku si společně posvítíme na to, abyste se ve vztazích mohli pohybovat s větší lehkostí.

Co je to vztahový koučink?

Vztahový koučink, nebo koučink vztahů, je forma koučování zaměřená na podporu a rozvoj vztahů. Jedná se o práci s jednotlivci, páry nebo skupinami, které chtějí zlepšit své vztahy a dosáhnout harmonie a spokojenosti ve svém osobním životě a vzájemných vztazích.

Kdy a komu doporučuji vztahový koučink?

1. Párům

Když v páru v běžném soužití opakovaně zažíváte konfliktní situace podobného ražení.

Ve vztahovém koučinku partneři pracují na zvládání konfliktů, budování dovedností a strategií, které vztah pomáhají zlepšit. Vztahový koučink se zaměřuje na prozkoumávání komunikačních vzorců, rozvoj empatie, posilování sebeuvědomění a získávání nových perspektiv.

2. Jednotlivcům

Když potřebujete zlepšit vztah s jinou osobou, nebo jste-li nespokojený ve svém vztahu a zvažuje, zda v něm setrvat.

V takových případech vztahový koučink přináší uvědomění vlastních potřeb, hodnot a očekávání. S klientem kouč pracuje na vyjasnění jeho cílů a přání ve vztazích a podporuje ho při vytváření plánů pro dosažení těchto cílů.

Když jste raději sami, ale pak se taky cítíte osamoceni. Nedaří se vám komunikace s ostatními. Máte pocit, že vás nikdo nemá rád.

S klientem se věnujeme tomu, co stojí v cestě navazování vztahů a naopak co je možné udělat jinak, aby se to podařilo.

Přínosy vztahového koučinku

1. Zlepšení životní spokojenosti a wellbeingu. Člověk je bytost společenská, která svou dlouhodobou spokojenost a duševní vyrovnanost nachází zejména ve vztazích. Proto vztahový koučink podporuje náš wellbeing.

2. Úspěšnost. Schopnost zvládat vztahy, domluvit se s ostatními a soužít s nimi je pro nás velmi důležitá. Ovlivňuje naši  sociální inteligenci a potažmo i úspěšnost našeho pobývání ve světě.

3. Sebepoznání. Při práci s klientem na jeho vztazích může dojít k odkrytí vztahových dynamik, které mají svůj původ v minulosti, v rodině a pokud má klient chuť pustit se do jejich hlubšího zkoumání, může být koučink doplněn i terapií.

4. Zlepšení komunikačních dovedností. Vztahový kouč pomáhá klientům rozvíjet dovednosti a povědomí potřebné pro budování zdravých, fungujících vztahů. Pracuje s klienty na identifikaci a pochopení vzorců komunikace, konfliktů a dynamiky ve vztazích. Vztahový koučink se rovněž zaměřuje na posilování komunikačních dovedností, řešení konfliktů, budování důvěry a porozumění mezi partnery.

vizitka-martinavancurova2.jpg
bottom of page